m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

Stylowa podłoga to wizytówka każdego domu. Skutecznie przykuwa uwagę gości oraz znakomicie komponuje się z aranżacją wnętrza. Musicie jednak pamiętać, że nawet najdroższa podłoga nie będzie się prezentować w pożądany sposób, jeśli nie zadbacie o jej właściwą pielęgnację.

Podłoga musi być zawsze czysta, jednak w wielu przypadkach utrzymanie w jej perfekcyjnym stanie jest bardzo trudnym zadaniem. Każdy rodzaj podłogi wymaga innego sposobu mycia, dlatego z myślą o naszych klientach zaprezentujemy w dzisiejszym artykule sposób na skuteczne pielęgnowanie płytek oraz paneli winylowych.

Podłogi winylowe to rozwiązanie posiadające kilka istotnych plusów. Charakteryzują się dobrą termoplastycznością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Ich atutem jest również wodoodporność, dzięki której wszelkie kwestie związane z myciem oraz pielęgnacją są niezwykle proste i sprowadzają się do kilku podstawowych kroków.

KROK PIERWSZY

Pielęgnację paneli lub płytek winylowych powinniście rozpocząć od dokładnego usunięcia z powierzchni wszelkich zabrudzeń. To najczęściej kurz, okruszki, sierść domowych zwierząt bądź cząstki piasku. W tym celu możecie wykorzystać odkurzacz, klasyczną miotłę lub elektryczną zmiotkę.

polyflor

KROK DRUGI

Jeżeli udało Wam się usunąć z powierzchni podłogi winylowej wszelkie zabrudzenia w formie drobnych ciał stałych, możecie przystąpić do kolejnego kroku, który sprowadza się do mycia oraz pielęgnacji struktury płytek. Nie jest to trudne zadanie. Wystarczy w ciepłej wodzie rozpuścić specjalny środek dedykowany do czyszczenia paneli winylowych. Takie preparaty można kupić nie tylko w internecie, ale również w wielu drogeriach i sklepach ze środkami czystości.

Przygotowany w ten sposób roztwór powinniście przy pomocy klasycznego mopa rozprowadzić po całej powierzchni połogi. Dzięki temu nie tylko usuniecie plamy, ale również zabezpieczycie strukturę paneli, ponieważ wspomniane już wcześniej preparaty do paneli winylowych posiadają najczęściej specjalną formułę powodującą podniesienie wartości estetycznych podłogi oraz wpływającą na przedłużenie jej żywotność.

KROK TRZECI

To już ostatni etap pielęgnacji paneli winylowych, który sprowadza się do dokładnego wytarcia podłogi suchą szmatką lub płaskim mopem z mikrofibry. Dzięki temu nie tylko usuniecie z powierzchni ślady wilgoci, ale również wypolerujecie strukturę paneli, nadając im charakterystyczny połysk.

PODSUMOWANIE

Powyższe przykłady wyraźnie świadczą o tym, że mycie i pielęgnacja podłóg winylowych to zadanie niezwykle proste i nieangażujące dużej ilości czasu. Musicie jednak pamiętać o systematyczności, ponieważ pozostawiony brud może wnikać w strukturę płytek, powodując trudne do usunięcia plamy oraz zmatowienia.

Wystarczy regularnie stosować się do trzech zaproponowanych przez nas kroków działania, aby winylowa podłoga w Waszym domu codziennie zachwycała atrakcyjnym i nienagannym wyglądem.