m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, które są narażone na szkodliwe działanie wielu niesprzyjających czynników. To miejsce, w którym spędzamy czas na przygotowywaniu różnorodnych posiłków, dlatego unosząca się para, pryskający olej z patelni, czy wilgoć powstająca na skutek wylania wody lub innej substancji, nie powinny nikogo dziwić.

Wiedząc o tym, warto już na etapie projektowania lub urządzania kuchni skupić się na materiałach oraz elementach wyposażenia, dzięki którym kuchnia będzie funkcjonalna, a jednocześnie odporna na szkodliwe działanie wszystkich wyżej wymienionych czynników niesprzyjających.

Jednym z ważniejszych elementów kuchni jest jej posadzka. Powinna być ona łatwa w utrzymaniu czystości, a jednocześnie bezpieczna dla użytkowników. Z czego ją wykonać? W tej kwestii można wybierać spośród wielu materiałów, jednak dziś chcielibyśmy się skupić na rozwiązaniu, które nie tylko w naszej opinii jest uważane za jedno z najlepszych. Tym rozwiązaniem są panele LVT.

fot. Expona

fot. Expona

CZYM SĄ PANELE LVT?

Panele w kuchni? Czy to na pewno dobry pomysł? Jak najbardziej tak, ponieważ panele LVT całkowicie różnią się od zwykłych paneli laminowanych. Ten tajemniczy skrót interpretuje się jako Luxury Vinyl Tiles, co oznacza luksusowe panele winylowe. Zbudowane są one z kilku warstw syntetycznego materiału o różnorodnych właściwościach i parametrach. Dzięki temu całość wyróżnia się wieloma walorami, które mają istotny wpływ na funkcjonalność posadzki.

PANELE WINYLOWE – ATRAKCYJNY WYGLĄD, FUNKCJONALNOŚĆ ORAZ WYTRZYMAŁOŚĆ

W opinii wielu ekspertów panele winylowe doskonale sprawdzają się w kuchni ze względu na swoją specyficzną konstrukcję. Powinniście poznać najważniejsze korzyści wynikające ze stosowania podłóg winylowych, dlatego zaprezentujemy najważniejsze zalety tego rozwiązania.

fot. Expona

fot. Expona

ODPORNOŚĆ NA ZABRUDZENIA ORAZ ZAWILGOCENIE

Panele LVT bez obaw można położyć w kuchni, ponieważ są niemal wodoodporne. Nawet duża ilość wylanej wody na posadzkę nie będzie niebezpieczna dla struktury materiału. Panele nie odkształcają się, a utrzymanie ich w nienagannej czystości jest niezwykle łatwe. Nie straszne są im zabrudzenia oraz plamy spowodowane codziennym użytkowaniem kuchni.

ATRAKCYJNY WYGLĄD

Kuchnia to pomieszczenie, które powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale ważny jest również jej wygląd. Kuchnia powinna być estetyczna, elegancka i dopasowana do gustu właściciela. Jeżeli zdecydujecie się na panele LVT możecie być pewni, że Wasza kuchnia będzie wyglądać niezwykle estetycznie. Wybór spośród kilkuset bardzo modnych wzorów, kolorów oraz fasonów gwarantuje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Każdemu zdarzyło się zbić talerz w kuchni. Spadające z impetem naczynie może spowodować drobne uszkodzenia w strukturze posadzki wykonanej z glazury lub innego materiału o niewystarczającej wytrzymałości. W przypadku paneli LVT, spadające przedmioty nie stanowią absolutnie żadnego zagrożenia, ponieważ struktura paneli winylowych jest elastyczna, a jednocześnie bardzo wytrzymała.

ANTYPOŚLIZGOWA FAKTURA

Kuchnia powinna być wygodna i bezpieczna. Dzięki panelom LVT z pewnością taka będzie, ponieważ ich charakterystyczna struktura gwarantuje najwyższy poziom komfortu. Panele winylowe są bardzo przyjemne i ciepłe w dotyku, a jednocześnie skutecznie zapobiegają wszelkim niekontrolowanym poślizgom, które mogą się zdarzyć na wilgotnej posadzce.

Przedstawiona wyżej argumenty potwierdzają, że panele LVT są materiałem niemal idealnym. Brzmi to trochę jak reklama, jednak w rzeczywistości nie można powiedzieć, że tak nie jest. Dzięki nim posadzka w Waszej kuchni będzie atrakcyjna i idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb każdej rodziny.