m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

Zdecydowałeś się na założenie paneli winylowych? Jeśli tak, zapoznaj się z naszym praktycznym przewodnikiem z którego dowiesz się, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze oraz jak obliczyć liczbę potrzebnych paczek.

Panele winylowe są coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego, bowiem w porównaniu do tradycyjnych podłóg są one dużo elastyczniejsze i wyróżniają się dobrą amortyzacją. Według producentów redukują hałas o przeszło 50%. Poza tym mają doskonałe właściwości termoizolacyjne i są cieplejsze od klasycznego laminatu.

Dzięki swojej wodoodporności, nadają się do montażu praktycznie w całym domu, również w łazience i kuchni.

ZANIM ZAMONTUJESZ PANELE…

Jak obliczyć ile paczek paneli kupić? To stosunkowo proste zadanie. Informację na ten temat można znaleźć na opakowaniu. W ten sposób dowiesz się, ile metrów kwadratowych mieści się w jednej paczce.

Przed zakupem trzeba jednak wymierzyć mieszkanie, a następnie pomnożyć długość i szerokość pomieszczenia. Warto pamiętać, by kupić nieco więcej paneli na ewentualne docinki. Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze wyliczyłeś ilość paneli, poproś o pomoc sprzedawcę.

PANELE TO NIE WSZYSTKO

Kupno paneli to nie jedyne zadanie. Trzeba także zaopatrzyć się w niezbędna akcesoria, np. folię izolacyjną czy też listwy wykończeniowe. Bardzo ważne jest, by powierzchnia była perfekcyjnie równa.

Panele winylowe są bardzo cienkie, mają około 2 mm grubości, stąd też w pierwszej kolejności należy zadbać o to, by podłogi były wygładzone. Najlepiej użyć w tym celu samopoziomującej masy cementowej, która w szybkim tempie wyrówna nawierzchnię. Można też zastosować szybkoschnące czy plastyczne masy szpachlowe, które są wykonane na bazie cementu.

Trzeba wiedzieć, że maksymalne odchylenie od płaszczyzny nie może być większe niż 3 mm.

Panele winylowe kleimy do podłoża. Podłoże powinno być gładkie, jednak możemy kleić je nawet do powierzchni zaokrąglonych. Panele LVT są bardzo elastyczne!

Drugim sposobem montażu paneli LVT są specjalne maty, np. FlexPro, dostępne u sprawdzonych dystrybutorów paneli winylowych.

Miłych zakupów!