m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

Podłoga na siłownię to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że jest to miejsce niezwykle uczęszczane. Zdrowy tryb życia staje się z każdym rokiem popularniejszy w społeczeństwie. Propagowane są zachowania, dzięki którym nie tylko wyglądamy, ale również czujemy się znacznie lepiej. Zdrowy tryb życia ma wpływ na naszą sylwetkę, pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz determinuje prawidłową pracę wszystkich procesów odbywających się w naszym organizmie.


Dla wielu osób zbilansowana dieta oraz siłownia są elementami dnia codziennego. Do pracy nosimy pojemniki ze zdrową żywnością, a wolny czas poświęcamy na wykonywanie ćwiczeń zgodnie z ustalonym wcześniej planem treningowym. Dziś już nikt siłowni nie utożsamia z miejscem przeznaczonym wyłącznie dla osiłków. To miejsce, w którym spotykają się ludzie o szerokim przekroju społecznym.

fot. Expona

fot. Expona

Współczesne siłownie oraz kluby fitness to również miejsca niezwykle nowoczesne i przystosowane do potrzeb użytkowników, którzy często są zwykłymi amatorami. W związku z tym nowe, funkcjonalne a przede wszystkim bezpieczne wyposażenie – w tym wykładzina do siłowni – jest kluczową kwestią, o której powinien pamiętać każdy właściciel bądź menadżer siłowni.

PODŁOGA NA SIŁOWNIĘ Z WINYLU, CZYLI WYKŁADZINA DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Wiele osób zapomina, że wyposażenie siłowni to nie tylko atlasy, wolne ciężary czy przyrządy do ćwiczeń aerobowych. Istotnym elementem wyposażenia jest również podłoga i wykładzina do siłowni, która ma kluczowy wpływ na ogólny poziom bezpieczeństwa oraz komfort wykonywania ćwiczeń. W opinii ekspertów profesjonalna siłownia to taka, w której zainwestowano w odpowiednią podłogę.

Siłownia jest specyficznym miejscem, dlatego podłogi do siłowni muszą spełniać wiele praktycznych funkcji. Nieodpowiednia podłoga nie tylko ulegnie natychmiastowemu zniszczeniu, ale może być również zagrożeniem dla ćwiczących osób. Podłoga na siłownię powinna spełniać wszystkie poniższe parametry.

  • Odporność na uderzenia punktowe
    Upadające wolne ciężary o wadze, która często przekracza 100 kg to codzienność na każdej siłowni. Nie da się tego unikać, dlatego wykładzina do siłowni musi być przystosowana do tego typu obciążeń.
  • Łatwa w utrzymaniu czystości
    Pot z ciała często podczas ćwiczeń spływa na podłogę, dlatego istotne jest jej częste mycie, które zapobiega rozwojowi bakterii czy powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.
  • Tłumienie hałasu, drgań oraz tarcia
    Przesuwające się maszyny oraz upadające ciężary nie tylko generują hałas, ale mogą również uszkodzić nawierzchnię. Profesjonalne podłogi do siłowni powinny być elastyczne. Parametr ten ma również wpływ na komfort wykonywania ćwiczeń.
fot. Expona

fot. Expona

WYKŁADZINA DO SIŁOWNI – POLECANE ROZWIĄZANIA

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. To podłogi różniące się nie tylko swoją budową, ale również charakterystyką oraz wyglądem. Jak w każdej branży można kupić produkty o wątpliwej jakości bądź zdecydować się na sprawdzone rozwiązania, które są niezawodne i działają zgodnie z oczekiwaniami.
EXPONA poleca Państwu podłogi znajdujące się w naszej ofercie. To specjalistyczne systemy podłóg do klubów fitness i siłowni, które bazują na panelach winylowych oraz specjalnych wykładzinach PVC. Zapewniają one wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ mogą swoim wyglądem odwzorowywać różnego rodzaju podłoża takie jak naturalna struktura drewna, kamień, beton, ceramika czy gres. Ich montaż jest niezwykle prosty i szybki oraz możliwy w przypadku rearanżacji starych podłóg.

ZALETY ZASTOSOWANIA PANELI LVT W SIŁOWNIACH

To rozwiązanie charakteryzuje się wieloma zaletami, dzięki którym doskonale sprawdza się w klubach fitness oraz na siłowniach.
Trwałość i lekkość
Nowoczesny design
Ciepła, przyjemna w dotyku powierzchnia
Brak refleksów świetlnych na posadzce
Tani i prosty sposób czyszczenia
Duża antypoślizgowość R10
Długa gwarancja – nawet 15 lat

fot. Expona

fot. Expona

PODSUMOWANIE

Atuty paneli winylowych sprawiają, że są one wykorzystywane przez podmioty uważane za branżowych liderów. Z naszych systemów podłóg do siłowni korzysta m.in. McFIT. To marka, która jest największą siecią klubów fitness w Europie. Jeżeli odwiedziecie ich studio mieszące się w Warszawie, będziecie mogli doświadczyć jakości, jaką oferują panele i płytki winylowe EXPONA.