m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

Dyskomfort podczas chodzenia gołymi stopami po podłodze. Znacie to? Nie jest to najprzyjemniejsze doznanie, jednak dzięki odpowiednim rozwiązaniom można raz na zawsze pozbyć się zimnych posadzek w pomieszczeniach. Mamy na myśli ogrzewanie podłogowe, które z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność.

JAK DZIAŁA OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

Ogrzewanie podłogowe to charakterystyczny rodzaj ogrzewania akumulacyjnego, w którym rury odpowiedzialne za przenoszenie ciepła znajdują się bezpośrednio pod powierzchnią podłogi. Pod nimi umieszczona jest specjalna warstwa izolacyjna, a nad instalacją znajduje się posadzka.

Osoby, które zamierzają wdrożyć takie rozwiązanie w domu, mogą wybierać spośród dwóch podstawowych wariantów, a mianowicie metody na mokro oraz metody na sucho. Pierwsza jest tańsza i polega na zalaniu instalacji wylewką betonową, natomiast w drugiej metodzie stosuje się specjalne płyty styropianowe, które są pokryte cienką blachą aluminiową.

Druga metoda jest drożna, jednak w tym przypadku większy koszt jest rekompensowany wygodniejszą i szybszą instalacją.

ZALETY OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO

Jeżeli zastanawiacie się, czy faktycznie warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe, to powinniście wiedzieć, że to rozwiązanie, które oferuje wiele istotnych zalet bezpośrednio wpływających na komfort korzystania z pomieszczeń. Oto najważniejsze zalety ogrzewania podłogowego:

  • jednolity rozkład temperatury w pomieszczeniu,
  • energooszczędność instalacji,
  • brak widocznych grzejników,
  • higiena pracy,
  • funkcjonalność,
  • trwałość.

A

WYBÓR NAWIERZCHNI

Zanim zdecydujecie się na instalację ogrzewania podłogowego, powinniście wiedzieć, że wybór posadzki jest jedną z najważniejszych kwestii, która w bezpośredni sposób wpływa na komfort korzystania z całego systemu, ponieważ to właśnie posadzka jest elementem oddającym ciepło do pomieszczenia.

My polecamy panel winylowy nie dlatego, że jego cena jest bardzo atrakcyjna, ale również ze względu na możliwości, jakie oferuje. Panel winylowy jest funkcjonalny, odporny na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych, a jednocześnie bardzo komfortowy.

To materiał, który dzięki specyficznej konstrukcji doskonale przewodzi ciepło i może być idealnie dopasowany do aranżacji wnętrza. Dzięki niemu stworzycie pomieszczenia, które będą zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i bardzo komfortowe. Staną się pomieszczeniami, w których nawet chodzenie boso będzie przyjemnym doznaniem.

Jeżeli chcielibyście zamówić najwyższej jakości panele winylowe, zapraszamy do dowiedzenia naszej strony internetowej. Znajdziecie tam cennik paneli winylowych oraz szczegółowe informacje na temat oferowanych przez nas produktów.