m

This is Aalto. A Professional theme for
architects, construction and interior designers

Call us on +651 464 033 04

531 West Avenue, NY

Mon - Sat 8 AM - 8 PM

Top

Wnętrzarskie trendy w mijającym już roku opierały się głównie na stylach lagom i hygge, wnętrzach ciepłych i przytulnych, nieco minimalistycznych momentami i surowych, jednak pełnych stylu i klasyki w nowoczesnym, skandynawskim wydaniu. Rok 2018 natomiast zaskoczy nas wyrazistymi motywami, energetycznymi kolorami, motywami orientalnymi oraz industrialnym klimatem.

STYL KOLONIALNY

Modna w ostatnich lata egzotyka nie straci na swojej popularności i w przyszłym roku. Egzotyczne motywy również będą nam towarzyszyć, jednak zmieni się nieco ich symbolika, wzory i wykorzystane materiały. W przyszłym roku odejdziemy nieco od zieleni na rzecz subtelnych, afrykańskich motywów. Takie dodatki doskonale pasują do stylu kolonialnego, który będzie przeżywał swój renesans. Do takiego kolonialnego wnętrza należy więc wprowadzić meble i podłogi z naturalnego drewna, jednak bardzo dobrze zastąpią je również panele winylowe, konieczne o ciemnym wybarwieniu. Styl afrykański to również deski o intensywnej, mahoniowej barwie.

OGNISTA CZERWIEŃ

Wyrazista, gorąca czerwień zdominowała trendy wnętrzarskie na przyszły rok. Znajdziemy ją w sypialni, salonie, na ścianach, w dodatkach i obiciach tkanin, jednak ze względu na fakt, że jest to kolor intensywny, należy uważać aby nie przysłonił całej aranżacji. W tym celu możemy go nieco “złagodzić” stawiając na neutralną podłogę i ściany. Do tego koloru doskonale pasuje zimny szary oraz czerń, dlatego możemy postawić na panele podłogowe w jasnych odcieniach. Na rynku dostępne są też panele z czarnymi dodatkami w stylu retro lub japońskim. Podłoga w jasnych odcieniach drewna z jasnoszarym zabarwieniem z pewnością będzie tu dobrym wyborem.

MUSZTARDOWY ŻÓŁTY

Ten odcień to kolejny obok czerwieni hit nadchodzącego sezonu. Miodowy musztardowy nawiązuje do popularnego stylu retro w amerykańskim wydaniu z lat 70. i 80. Podobnie jak ognista czerwień, tak i musztardowy sprawdzi się w połączeniu z odcieniami neutralnymi, ale ciepłymi. Szczególnie dobrze sprawdzą się tu podłogi Expona w kolorach beżowych czy też écru.

GEOMETRYCZNE WZORY

Z mody w przyszłym sezonie nie wyjdą geometryczne wzory na podłodze. Surowe kształty to element wielu aranżacji przedstawionych przez projektantów na rok 2018. Trójkąty, heksagony spotkamy i w kuchni w salonie. W połączeniu z modnymi, ciepłymi dywanami, stworzą surowo – minimalistyczną kompozycję.

NATURALNIE I KLASYCZNIE

Styl hygge i lagom nie opuszczają nas na zawsze, ponieważ w 2018 roku nadal będziemy czerpać ze skandynawskiej radości życia i stawiać na podłogi i drzwi z litego drewna,. Popularne będą więc podłogi w kolorze klasycznego dębu lub olchy z widocznym usłojeniem.

W nadchodzącym roku będziemy coraz bardziej świadome dobierać kolorystykę wnętrz, co nie tyczy się tylko dodatków, kanapy i ścian, ale również podłóg i drzwi. Stawiając na dodatki, będziemy wybierać kolory lnu oraz perłową szarość. Miejsce w naszych domach i mieszkaniach znajdzie także beton architektoniczny ale również dodatki i akcesoria nieco bardziej skromne.

Więcej w naszych domach będzie kolorów metalicznych, miedzi, złota i srebrnych dodatków. Kwiatowe motywy spotkany natomiast na poszewkach i obiciach.